Екс-керівники мережі «Амстор» намагалися привласнити актив за спиною головних акціонерів — ЗМІ

30 Січня 2015

Екс-керівники групи компаній (ГК) «Амстор» брати Володимир і Олександр Вагоровські намагалися шахрайським чином привласнити активи торговельної мережі за спиною в основного власника — промислово-інвестиційної групи Смарт-Холдинг. Про це йдеться в матеріалі «Економічна правда».

За даними ресурсу, за спиною в інших акціонерів, які володіють сукупно 85% пайової участі (Смарт-Холдинг — 70%, Е. Шифрін — 15), Вагоровські створили низку підставних компаній, на які виводили виторг усіх магазинів, переводили співробітників і договори з постачальниками. Одне ТОВ було створено на території, яка контролюється українською владою, а інше — у так званій «ДНР». Вони на 100% були підконтрольні Вагоровським. Всі борги мали були залишитися на структурах, у яких вони контролювали лише 15% акцій. 18 магазинів, які функціонують у зоні АТО, Вагоровські перевели на компанію ТОВ «Преміумторг», яка працює за законодавством ДНР, збирає виторг магазинів готівкою й не платить податки до українського бюджету. За цим фактом СБУ проводить розслідування.

Незаконні дії Вагоровських, мовиться в матеріалі ЕП, спонукали Смарт-Холдинг відновити прямий операційний контроль над мережею (раніше вони контролювали роботу торговельної мережі тільки через Наглядову раду) і провести повну заміну менеджменту компанії. Водночас, 31 грудня під час спроби донести ці зміни трудовим колективам, представники Смарт-Холдингу зустріли збройний опір невстановлених осіб, які діяли за вказівкою Вагоровських. Вони заблокували магазини до 9 січня 2014 року. Згодом, після втручання правоохоронних органів і отримання доступу на територію магазинів, основний акціонер виявив повне руйнування IT-інфраструктури та розкрадання первинної фінансової та кадрової документації, зокрема, трудових книжок персоналу.

Наразі Смарт-Холдинг контролює всі магазини, які розташовані на території, підконтрольній Україні (20 торгових центрів). Натомість під контролем міноритаріїв залишилися 18 магазинів, розташованих у зоні АТО. За даними ЕП, саме до Донецька вивезено головні сервери компанії, всю фінансову та кадрову документацію мережі. Також Вагоровські доручили всім менеджерам центрального офісу «Амстор» переїхати до столиці самопроголошеної ДНР.

«ЕП» зазначає, що зараз активна фаза протистояння навколо мережі минула. Смарт-Холдинг проводить відновлення IT-інфраструктури компанії, відновлює контакти з постачальниками й орендарями в межах підготовки магазинів мережі до відкриття. Головний акціонер виплатив зарплату співробітникам у Києві та Дніпропетровську, в інших містах виплата зарплати затримується через дії самих співробітників, які, виконуючи злочинні накази Вагоровських, не виходять на робочі місця.

Нагадаємо, що 31 грудня 2014 року озброєні люди заблокували роботу низки магазинів мережі «Амстор» у Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі та інших містах. На місця подій прибула міліція, роботу магазинів було відновлено, але ненадовго. Зараз не працює більшість магазинів мережі «Амстор».

Смарт-Холдинг, основний акціонер «Амстора», заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього керівника й міноритарного акціонера Володимира Вагоровського. Екс-керівник не погодився з рішенням головних власників про відсторонення його від керування групою компаній «Амстор» і робить усе, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби В. Вагоровського привласнити компанію, а також розкрадання коштів для особистого збагачення.

Компанія «Гелабран Реал Істейт» — акціонер, який стояв біля витоків створення групи компаній «Амстор», підтримав головного акціонера групи — Смарт-Холдинг — у прагненні стабілізувати роботу торгових центрів «Амстор» у всій Україні. У повідомленні компанії мовилося: «Ми засуджуємо дії міноритарного акціонера Володимира Вагоровського й колишнього менеджменту в особі Олександра Вагоровського, які призвели до зупинки роботи магазинів.

Заявка на оренду

Подати заявку

Контакти


Відділ оренди


Лук‘янова Юлія
Тел. 0800302727
yuliya.lukyanova@eastsg.com.ua

Відділ маркетингу та реклами


Маркичева Катерина
kateryna.markicheva@smart-urban.com.ua 
 

Новини

ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 11 983,20 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 7 508,79 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 3 979,53 кв.м
Технические и подсобные помещения: 51,00 кв. м. ...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 16 318,76 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 10520,44 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 4 509,26 кв.м.
Технические и подсобные помещения: 0000 кв. м...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 11 544,70 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 8 087,17 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 2 690, 95 кв.м.
Технические и подсобные помещения: 95,10 кв. ...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 13 598,60 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 6 916,22 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 5 105,11 кв.м
Технические и подсобные помещения: 70,40 кв. м...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Докладніше