Екс-керівники «Амстора» намагалися заволодіти автотранспортом та спецтехнікою ритейлера, використовуючи підроблені документи з «ДНР»

09 Липня 2015

Особи, пов’язані з екс-керівниками групи компаній (ГК) «Амстор» братами Володимиром та Олександром Вагоровськими, шахрайським шляхом намагалися заволодіти автотранспортом і спецтехнікою, які числилися за компаніями «Донецькпродторг» і ТОВ «Транс Буд» (ГК «Амстор»). Йдеться про 37 одиниць автотранспорту та спецтехніки вартістю понад 100 млн грн, які зберігалися на охоронюваній стоянці в Запоріжжі.

Про це УН повідомило джерело у МВС Запоріжжя. В «Амстор» підтвердили цю інформацію, але не повідомили додаткових подробиць.

За словами співрозмовника УН у березні цього року, особи, пов’язані з екс-керівними «Амстора», за допомогою корумпованих співробітників правоохоронних органів і одного із судів першої інстанції Запоріжжя, пред’явивши підроблені документи (техпаспорти на транспорт, договори зберігання) отримали дозвіл на вилучення зазначеної вище техніки на користь компанії ТОВ «Консолідована будівельна компанія» (далі — «КСК»). Водночас, ні правоохоронців, ні судових працівників не збентежив той факт, що договір зберігання техніки в інтересах «КСК» на стоянці датований 15 грудня 2014 року, тоді як технічні паспорти на цю техніку видано після цієї дати — 23 грудня того ж року. Було встановлено, що технічні паспорти на цю спецтехніку були видані компанії «КСК» у так званій «ДНР» Донецьким експертно-технічним центром Держгірпромнагляду вже після того, як із Донецька було евакуйовано регіональне управління Держгірпромнагляду України. При цьому, були підроблені печатки та підписи посадових осіб дозвільного органу.

«Зазначені факти були проігноровані як слідчим одного з райуправлінь МВС Запоріжжя, так і слідчим суддею», — зазначило джерело.

Представники ДК «Амстор» звернулися до Головного слідчого управління МВС України з вимогою дати оцінку діям правоохоронців і порушити кримінальну справу за фактом незаконного привласнення майна компаній, які входять до групи «Амстор».

Джерело повідомило, що надалі правоохоронцям стало відомо, що зазначена техніка була перевезена в Київську область і готувалася до перепродажу третім компаніям. Спробу перепродажу зупинили правоохоронці. Наразі транспорт перебуває під арештом і проходить як речовий доказ у межах відповідної кримінальної справи. Представники власника ГК «Амстор» і банків, у яких ця техніка знаходиться в заставі, мають до неї доступ і відновлюють законну документацію.

Джерело також зазначило, що офіційним керівником «КСК» є колишній менеджер «Амстора», наближений до Вагоровських — Роман Захаров, а сама компанія з 29 січня ц. р. перебувала у процесі ліквідації. Водночас, той самий Захаров безпосередньо робив реєстрацію в дозвільних інстанціях т. зв. ДНР відомої компанії «Мультиторг», на яку були згодом перереєстровані 18 магазинів мережі, що розташовані в зоні АТО, причетність до яких Вагоровські офіційно заперечують.

Нагадаємо, що 31 грудня 2014 року озброєні люди заблокували роботу низки магазинів мережі «Амстор» у Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі та інших містах. На місця подій прибула міліція, роботу магазинів було відновлено, але ненадовго. Зараз не працює більшість магазинів мережі «Амстор».

Смарт-холдинг, основний акціонер «Амстора», заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього керівника й міноритарного акціонера Володимира Вагоровського. Екс-керівник не погодився з рішенням головних власників про відсторонення його від управління групою компаній «Амстор» і робить усе, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби братів Вагоровських привласнити компанію, а також розкрадання грошових коштів для особистого збагачення.

Вагоровські наразі контролюють магазини на території так званої «ДНР», виторг яких не приходить на рахунки ДК «Амстор».

Членам міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» стала відома інформація про можливе фінансування й підтримку терористів на сході України екс-керівниками мережі «Амстор» Володимиром Вагоровським. Депутати направили відповідне звернення Генеральному прокурору України з вимогою перевірити цей факт.

Оригінал за посиланням

Заявка на оренду

Подати заявку

Контакти


Відділ оренди


Лук‘янова Юлія
Тел. 0800302727
yuliya.lukyanova@eastsg.com.ua

Відділ маркетингу та реклами


Маркичева Катерина
kateryna.markicheva@smart-urban.com.ua 
 

Новини

ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 11 983,20 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 7 508,79 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 3 979,53 кв.м
Технические и подсобные помещения: 51,00 кв. м. ...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 16 318,76 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 10520,44 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 4 509,26 кв.м.
Технические и подсобные помещения: 0000 кв. м...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 11 544,70 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 8 087,17 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 2 690, 95 кв.м.
Технические и подсобные помещения: 95,10 кв. ...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Общая площадь ТЦ: 13 598,60 кв.м
Площадь супермаркета “Сильпо”: 6 916,22 кв.м
Арендная площадь у третьих лиц: 5 105,11 кв.м
Технические и подсобные помещения: 70,40 кв. м...

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Докладніше
ТЦ АМСТОР

Докладніше